درباره‌ ما

کودکان، افرادی منحصر به فرد هستند، انسان هایی که گرچه از نظر قد و قامت از بزرگسالان کوتاه ترند، اما به جرات از نظر آرزوها و توان، اگر زیاده نباشند، کم نیستند. دخترهایی که در مسیر زندگی شان با ما همراه و هم قدم می شوند، بیشتر از هر چیز دیگری، طعم تجربیات مختلف و امنیت عاطفی را می چشند، از چالش های مختلف عبور می کنند و با جعبه ابزاری آکنده از توانمندی های متنوع جسمی، هنری، درسی و هیجانی، پای در مسیر نوجوانی می گذارند.

درباره سلاله و اعضای گروه

داستان کودکی

کودکان امروز شهروندان دنیای فردایی هستند که هنوز پیش روی ما قرار نگرفته است. اگر من و شما خواستار بهترین یادگیری، تربیت و آموزش برای فرزندانمان هستیم، و بخواهیم آنها را برای دنیایی که خود در آن نخواهیم بود آماده کنیم، لازم است با ما هم قدم شوید……

خانه‌ی ما افرادخت

مدرسه ی ما شبیه خانه است. آنانی که آمده اند نیز می گویند:« شبیه خانه ی خودمان است» گرم . پر انرژی، حتی کفش ها را هم در می آوری. ما در خانه کار نمی کنیم بلکه با تمام وجودمان بازی می کنیم. شما را به خانه ی خودتان دعوت می کنیم تا هر یک از آنجایی که هستیم، قدمی به جلو برداریم، قدمی برای بهتر زیستن…….

شعار ما

مدرسه ی ما برای به بلوغ رسیدنِ فرزندانمان به کهن شعار همیشه نوین « یادگیری برای تمام عمر » اهداف ونقشه ی راه خود وحتی طرح درس کلاس ها و دانش افزایی های والدین و آموزش مربی خود را بر مبنای این شعار تنظیم کرده است. علاوه بر این سرلوحه دائمی، توجه به شعار « زمین پاک » در راستای حفاظت ومراقبت از زمین و پیشگیری از زمینه های تخریب زیست محیطی و اجرایی کردن این محتوا در طرح درس ها، آموزش والدین وآموزش مربی و حتی در بخش اداری و اجرایی مدرسه از اهم نگاه ما می باشد. برای مثال استفاده از چک پرینت ها و یا حتی حذف تکالیف کاغذی و ارسال تکالیف در سایت مدرسه ی مجازی مدرسه حاکی از توجه مربیان و پرسنل به این مهم می باشد. ما افرادختی ها داستان زندگی خود و فرزندانمان را با این نگاه پیش می بریم.

 

دوره های آموزشی

می خواهیم کودکانمان سالم و شاد زندگی کنند و ذهنی پویا و روانی آرام داشته باشند تا بتوانند خصوصیات انسانی توانمند و صفاتی برازنده ی انسان نیکو را به نمایش گذارند. درین راستا دوره های آموزشی گروه های سنی به شرح زیر می باشد:

کلوپ

این دوره‌ دوره‌ی جداسازی مادر از کودک می‌باشد که این دوره به آرامی طی می‌شود تا کودکان دچار اضطراب جدایی نشوند.

پیش دبستانی ۱

این دوره مخصوص کودکانی است که کاملا استقلال لازم را پیدا کرده اند ومی توانند به تنهایی نیازهایشان را برطرف کنند و در مدت زمان بیشتری همراه دوستانشان در مدرسه حاضر باشند.

پیش دبستانی ۲

در دوره ی دوم پیش دبستان، نوآموزان بطور رسمی تری وارد فضای مدرسه شده اند و به مرور برای دوره های آموزش رسمی آماده می شوند ( آمادگی برای خواندن ونوشتن، آمادگی برای مهارت های علمی و ریاضی، آمادگی برای تطبیق با شرایط و فضای رسمی تر مدرسه و آمادگی برای تعاملات مستقل تر اجتماعی ) از جمله اعدافی است کهدر این دوره علاوه بر سایر حیطه های آموزشی و تربیتی برآن متمرکز می شویم.

دوره اول دبستان

کودکان با ورود به این دوره، دایره ی برنامه های آموزشی و تربیتیشان گسترده تر می شود و دانش آموزان نخستین سال های رسمی خود را در  کنار برنامه های آموزشی تربیتی  و غیررسمی و فوق برنامه صورت می گیرد.

برنامه های جانبی ویژه‌ی افراخت

برگزاری کارگاه های دانش افزایی برای والدین، برگزاری اردوهای خانوادگی و برنامه های ورزشی از جمله اهدافی است که در تلفیق با برنامه های آموزشی مدرسه با نگاهی کاربردی در بستر زندگی روزمره دانش آموزان، برنامه ریزی و اجرا می شود. وجه تمایز افرادخت در ارتباط با مخاطبین و والدین  در ارائه ی گزارشات و ارزیابی های ویژه درباره هر کلاس  به نوعی متفاوت می باشد. بعنوان مثال برای مادران کلاس اول ماهی یکبار جلسات توجیهی نسبت به نوع و نحوه ی آموزش دانش آموزان برگزار می گردد. همچنین از نحوه ی تدریس معلمین کلاس اول برای آشنایی با نشانه های فارسی این گروه بطور جدا فیلم برداری و ارسال می شود. در بخش ارتباط با والدین، برای پدران کانال اختصاصی با محتوای مجزا و خاص پدران راه اندازی و پشتیبانی می شود. همچنین حلقه های مادرانه بصورت ماهی سه نوبت در قالب دورهمی های حضوری در  مدرسه یا شرکت در اردوهای بیرون از مدرسه در راستای بحث و تحلیل مسائل آموزشی و تربیتی و با نگاهی نگرش محور برگزار می گردد.

آشنایی با تیم افرادخت

منابع انسانی سلاله، هسته ی اصلی این خانواده ی بزرگ است. معلم، مربی و مدیر در مجموعه ی سلاله، تسهیل گری است که مسیر یادگیری و توانمند شدن را برای کودکان، خانواده ها و نیروها فراهم می کند. از آنجا که آموزش های دانشگاهی در رشته های مرتبط، برای پرورش و توانمندسازی یک مربی و معلم کافی نیست و فرآیند صحیحی برای سنجش و ارزیابی دانشجویان در این رشته ها تاکنون وجود نداشته است؛ مجموعه ی سلاله، گزینش منابع انسانی خود را صرفاً محدود به فارغ التحصیلان رشته های مرتبط نکرده و آموزشهای خاص و منحصر به فرد خود را برای منابع انسانی مورد نیاز نیز اجرا می کند. ما معتقدیم معلمان و مربیان که در صف نخست مواجهه با کودکان هستند، باید از نیروهای جوان، خلاق، تلاشگر و باهمّت باشند و نیروهای میانسال و کهنه کار که دهه ها تجربه ی حرفه ای دارند؛ به عنوان مشاور و پشتیبان آنان باشند.

مطهره جهانگیر

آیدا صادقی

فاطمه حسینی

فاطمه انصاری

مریم پور رمضانی

مهسا اربابی

محبوبه تقی‌ زاده

مرضیه تقی‌زاده

دنیا عرفانیان

طناز عربلو

سمانه علیپور

عاطفه کریوند

زهرا پادامی

آزاده چخماقی

فاطمه باقری‌ها

صدف صادقی

ساجده بهداد

بهناز خلیلی

مژگان حامدی

نیلوفر نامور

زینب عشقی

آزاده کمرانیان

نرگس نامور

نفیسه جواهریان

مریم دهنوی